Naše bezplatná aplikace vás ochrání před otravnými telefonáty

Můžu to zvednout? Otázka, která napadne každého, komu se na displeji mobilního telefonu ukáže neznámé číslo. Každý z nás se určitě někdy setkal, nebo setká, s nevyžádaným hovorem, telemarketingovou akcí, reklamní kampaní nebo dalším druhem nechtěného hovoru. Jak zjistit, že neznámé volající číslo je neškodné a jeho zvednutí vás nepřipraví o desítky minut vzácného času, nebo desítky až stovky provolaných korun?

“Můžu to zvednout” je bezplatná bezpečnostní aplikace pro telefony se systémem Android, která vás ochrání před nevyžádanými telefonáty. Nabízí několik úrovní ochrany od pouhých upozornění na nevyžádané hovory až po jejich automatické blokování.

Úrovně ochrany:

Zobrazení hodnocení příchozího hovoru

Pokud vám volá telefonní číslo, které nemáte uložené v kontaktech, pak se automaticky zobrazí hodnocení čísla, kategorie a komentáře užívatelů. Hodnocení se zobrazuje před přijmutím hovoru, víte tedy okamžitě, jak číslo hodnotili ostatní uživatelé, kteří se s ním již setkali. Číslo může být hodnoceno pozitivně, neutrálně nebo negativně. Mezi jednotlivými komentáři lze procházet tažením prstu vpravo/vlevo na hodnocení. Přetažením vzhůru se hodnocení schová. Po přečtení hodnocení se sami rozhodněte, zda hovor přijmete. Detailní nastavení naleznete v Nastavení aplikace.

 

Blokování negativně hodnocených čísel

Pokud si v nastavení zapnete tuto ochranu, budou všechna příchozí volání s negativním hodnocením automaticky ukončena a objeví se vám v notifikacích krátká zpráva o provedeném zablokování. V hlavním nabídce aplikace naleznete informaci, kolik telefonních hovorů bylo blokováno a možnost zpětného zobrazení zablokovaných telefonních čísel – hovorů. Tato úroveň ochrany se hodí např. pro starší osoby, které by neměly být zbytečně obtěžovány otravnými nabídkami, nebo pro každého, kdo je pravidelně obtěžován telemarketingem libovolného druhu a nechce ztrácet zbytečně čas takovými hovory.

 

Blokování čísel, která nejsou v kontaktech telefonu

Při nastavení této ochrany bude jakékoliv příchozí volání od čísla, které nemáte uložené v kontaktech, automaticky ukončeno a v notifikacích se zobrazí krátká zpráva o blokaci. V hlavním nabídce aplikace naleznete informaci kolik telefonních hovorů bylo blokováno a možnost zobrazení těchto blokovaných telefonních čísel. Tato úroveň se hodí například pro ochránění vašich dětí před nevyžádanými hovory, nebo pro osoby, které nechtějí přijímat hovory z neznámých čísel. Pokud toto nastavení aktivujete svým rodičům či prarodičům, ušetříte si řadu problematických situací s nevyžádaným telemarketingem.

 

Pokud vás některá úroveň ochrany zaujala, ať už pro vás, nebo pro vaše blízké, pak si neváhejte aplikaci stáhnout zdarma do vašeho mobilu. Naleznete jí na adrese https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mistergroup.muzutozvednout.

Časté dotazy

Jak vzniká databáze hodnocení a čísel?

Databáze je budována komunitou všech uživatelů, kteří mají aplikaci nainstalovanou, a/nebo navštěvují stránky aplikace. Uživatelé zasílají anonymně hodnocení veřejných čísel (soukromá čísla neshromažďujeme) na základě skutečně provedených hovorů. Tato hodnocení se centrálně shromažďují na serveru ve společné databázi, kde jsou následně kontrolována naším týmem a po schválení distribuována všem, kdo mají nainstalovanou aplikaci v mobilním telefonu.

Jak můžete pomoci?

Větší komunita přináší i více informací a vyšší ochranu. Žádná jiná forma ochrany před nevyžádanými hovory není tak účinná, jako včasné prověřené informace o škodlivosti daného čísla. Pošlete tip na tuto aplikaci ostatním, pište hodnocení k veřejným číslům, která vám volala a pomozte v budování lepší bezpečnosti.

 

Proč požaduje aplikace přístup ke kontaktům a telefonním hovorům?

Tyto informace aplikace potřebuje k tomu, aby dokázala vyloučit z hodnocení vaše uložená soukromá telefonní čísla, a mohla vám zobrazovat hodnocení telefonátů, které máte v historii. Na server (obecně řečeno, nikam mimo váš telefon) aplikace vaše kontakty neposílá.

 

Vyžaduje aplikace připojení k internetu, a kolik dat stahuje?

Pokud je telefon připojený k internetu, aplikace snaží každý den provést inkrementální aktualizaci databáze (stahují se pouze nová data) o velikosti několika kilobajtů. Není-li telefon k internetu připojen a databáze je starší než 2 dny, jste na tuto skutečnost upozorněni na hlavní obrazovce aplikace s možností provést aktualizaci pomocí připojení mobilními daty.

Je aplikace dostupná i pro ostatní platformy?

Aplikace je aktuálně dostupná pouze pro telefony s operačním systémem Android. Na ostatních platformách (iPhonech, tabletech, počítačích, …) s připojením k internetu můžete plně využívat komfortu našich internetových stránek, kde lze manuálně vyhledávat informace o neznámých číslech. Stránky naleznete na adrese  http://www.muzutozvednout.cz